«نورلند»،قلمرو زیبای مایکل جکسون به فروش می رسد

«نورلند»،قلمرو زیبای  مایکل جکسون به فروش می رسد

نوای فارس-محمد غلامی پور:قصر مجلل و ملک 2700 هکتاری مایکل جکسون به نام نورلند به فروش خواهد رسید.

به گزارش نوای فارس؛ سایت رولینگ استون در هفته گذشته خبر فروش نورلند را به نقل از نامه ای که از سوی بنیاد مایکل جکسون به مجله فوربس نوشته شد منتشر کرد. فوربس گزارش داده است که نورلند املاک واقع در لوس اولیواس در کالیفرنیا توسط شرکت سرمایه گذاری کلونی کاپیتال در معرض فروش گذاشته شده است.کمپانی کلونی کاپیتال که متعلق به میلیارد مشهور تام باراک است در سال 2008 در طی در طی قراردادی که با مایکل جکسون بست ،طی پرداخت بدهی 23 میلیون دلاری مایکل، شریک تجاری وی در املاک نورلند شد.و حالا بنیاد مایکل جکسون به فوربس می گوید:« از اینکه نتیجه کار به اینجا رسیده، ما عمیقا دلسرد، نا امید و غمگین هستیم. به طور غم انگیزی، مایکل در زمان حیاتش ،کنترل نورلند را تنها به دلیل مشاوره‌ی مدیر سابقش از دست داد».قراردادی که با مایکل جکسون بست ،طی پرداخت بدهی 23 میلیون دلاری مایکل، شریک تجاری وی در املاک نورلند شد.و حالا بنیاد مایکل جکسون به فوربس می گوید:« از اینکه نتیجه کار به اینجا رسیده، ما عمیقا دلسرد، نا امید و غمگین هستیم. به طور غم انگیزی، مایکل در زمان حیاتش ،کنترل نورلند را تنها به دلیل مشاوره‌ی مدیر سابقش از دست داد».

بنیاد مایکل جکسون در نامه خود نوشته است:« ما گزینه‌های زیادی از جمله خرید این ملک را مورد بررسی قرار دادیم اما با توجه به محدودیت‌های مالی و قوانین استفاده از زمین این منطقه، خرید این زمین از سوی بنیاد مقدور نیست؛ با توجه به اینکه بنیاد مایکل وظیفه خود می داند تا در حفظ و گسترش منابع مالی به نفع فرزندان مایکل کوشا باشد.(ضمن اینکه به گفته فوربس،بنیاد مایکل از زمان فوت وی در سال 2009 بیش از 750 میلیون دلار درآمد داشته است اما این مبلغ بدون در نظر گرفتن هزینه و مالیات 702 میلیون دلاری است که هنوز بر سر آن مجادله است).

گفته می شود طی قراردادی که کمپانی کلونی با مایکل منعقد کرد به عنوان یک سرمایه گذار نورلند را با این ستاره پاپ شریک شد و مدیریت آن را به دست گرفت.به طوری که به ازای هر دلاری که کلونی کپیتال در نورلند هزینه کرد، سهم‌اش افزایش می‌یابد. یعنی گرچه مایکل و سپس بنیاد او از ملک نورلند سهم می‌برند، اما این سهم با گذشت زمان کاهش می‌یابد.این کمپانی در ابتدا در ازای پرداخت  بدهی 23 میلیون دلاری مایکل در 12.5 درصد از سهم فروش خانه سهیم شد اما مایکل در سال 2005 نورلند را ترک و بعد از آن این ملک به حالت تعطیل درآمد و از سال 2008 این کمپانی مسئول نگهداری و حفاظت از این ملک را برعهده گرفت و گفته می شود که تاکنون کلونی کاپیتال بیش از 50 میلیون دلار صرف این خانه کرده است.این در حالیست که کمپانی کلونی کاپیتال حق فروش نورلند را در اختیار دارد.

مایکل جکسون نورلند را در سال 1988 از کمپانی زمین گلف ویلیام بون خریداری کرد.از سال 2003 نورلند دارای 22 ساختمان شامل آپارتمان،مهمانخانه،اصطبل،مزرعه،سینما و پارک شد.در آن زمان قیمت نورلند 30 میلیون یورو تخمین زده می شد اما در حال حاضر ارزش واقعی این ملک مشخص نیست.خانه رویایی نورلند دارای ۷ اتاق خواب و ۱۲ دستشویی و حمام به اضافه یک کلیسای 74 نفره است. در زیرزمین این خانه ی بسیار بزرگ یک گالری هنری که اکثرا نقاشی است وجود دارد.خود مایکل تا پایان عمر خود تمایل داشت نورلند به یک مدرسه‌ی هنرهای نمایشی تبدیل شود. پس از فوت او بسیاری پیشنهاد دادند که ملک نورلند به یک مکان گردشگری همچون خانه‌ی گریسلند الویس پریسلی بدل شود اما آنطور که به نظر می رسد در آینده نزدیک قصر پادشاه موسیقی پاپ توسط یک میلیارد دیگر تصرف شود.

 

منبع : اختصاصی نوای فارس
تمامی حقوق این سامانه متعلق به نوای فارس می باشد
پشتیبانی : شرکت فناوری اطلاعات و ارتباطات آفتاب

عضویت : telegram.me/joinchat/AzEeHDus0u0ht5Y_Qi2E0Q