بازی کردن در یک بازی ساده:

پل مک کارتی آهنگساز ویدئو گیم شد

پل مک کارتی آهنگساز ویدئو گیم شد

نوای فارس-محمد غلامی پور: حتی یک گیاهخوار صلح طلب مثل «پل مک کارتی» ،به نظر نمی رسد با بیگانگان نفرت انگیز تشنه به خون که زمین را به سمت نابودی سوق می دهند مشکلی داشته باشد،آنچنان که به نظر می رسد عضو سابق گروه «بیتلز» در بازی پلی استیشن و ایکس باکس «تقدیر» همکاری کرده است.

گزارش ها حاکی از آنست که این خواننده و ترانه سرا حتی آهنگ زمینه این بازی را ضبط کرده است.نیویورک تایمز می نویسد اگرچه مک کارتی هنوز به صورت عمومی درباره موسیقی متن و تاریخ انتشار آهنگ تم بازی به عنوان یک موسیقی مستقل توضیحی نداده است اما بازی تقدیر 9 سپتامبر از راه خواهد رسید.

پل مک کارتی برای اولین بار در جولای 2012 در توئیتر خود نوشت که با یک پروژه بازی استودیویی در حال همکاری است. او نوشت چقدر خوشحال است از اینکه برای سازندگان بازی «هاله» آهنگ نوشته است .اما بر طبق گزارش تایمز این پروژه حدوداً از 4 سال پیش شروع شد.در آن زمان خواننده بیتلز با آهنگسازان هاله یعنی مارتی آدانل و مایک سالوادوری همکاری کرد.بنا به گزارش آدانیل، مک کارتی با این پیشنهاد به پروژه آمد که نوشتن موسیقی برای یک بازی ویدئویی می تواند یک چالش باشد به طوری که موسیقی باید بسته به اینکه  بازیگر چگونه بازی را هدایت می کند تغییر کند.

مک کارتی و آدانل در نیویورک ،لس آنجلس و لندن چندین جلسه در استودیو از جمله استودیوی« اَبی روید» با هم ملاقات کردند تا بر روی ایده شان کار کنند.آگوست گذشته آدانل گفت که شرکت بازی های آنلاین اج تصمیم گرفته است سه قطعه موسیقی از این بازی را که یک مجموعه 50 دقیقه ای است پیش از بازی منتشر کند.این آهنگساز بازی های کامپیوتری افزود که در آن زمان مک کارتی حتی تعدادی از آهنگ های بیتلزی را که به نوعی با فضای بازی ارتباط داشت به آن اضافه کرد.

گزیده ای از این بازی با تنظیم باشکوه توسط ارکستر پلاکی تابستان امسال به صورت آنلاین پخش می شود.تایمز گزارش می دهد که آهنگ پس زمینه مک کارتی با یک ارکستر 120 نفره با سرپرستی و اجرای گیل پسر جورج مارتین و همچنین اجرای مدونا و یو 2 با تهیه کنندگی مارک استند در استودیو اَبی روید ضبط شده است.

آدانل در جواب آن دسته از طرفدارانی که نسبت به علاقه مک کارتی به بازی ویدئویی خشن تردید دارند می گوید:در ابتدا او خیلی می ترسید.یکی از مواردی که ما از همان ابتدا در موردش نگران بودیم این بود که آیا پل علاقه ای به یک بازی تیراندازی علمی تخیلی دارد؟اما گویی این پیشنهاد او را هیجان زده کرد.او بازی هاله را با نوه هایش بازی کرده بود .او خیلی هیجان زده است که در حوزه ای که پیش از این تجربه نداشته تلاش و فعالیت می کند.

پل مک کارتی خود را یک مشتاق و علاقه مند به بازی های ویدئویی نمی داند اما معتقد است :«وقتی که بیشتر عمرت یک بیتل باشی بنابراین همیشه در زندگیت در جستجوی چالش های جدید و تازه ای هستی».هرچند چیز زیادی در خصوص این آهنگ گفته نشده اما ظاهراً تم اصلی آن در خصوص امید است.با پیامی که این تم دارد و همچنین با توجه به شکوه ارکستر و پشتوانه آواز مک کارتی مطمئن باشید که این بازی مورد توجه بیشتری از سوی علاقه مندان به بازی قرار خواهد گرفت.

منبع:سایت رولینگ استون

منبع : اختصاصی نوای فارس
تمامی حقوق این سامانه متعلق به نوای فارس می باشد
پشتیبانی : شرکت فناوری اطلاعات و ارتباطات آفتاب

عضویت : telegram.me/joinchat/AzEeHDus0u0ht5Y_Qi2E0Q